Czym jest Pozycjonowanie?

Pozycjonowanie w wyszukiwarce internetowej to działania mające na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Najczęściej pozycjonowanie bazuje na technikach nie w pełni zgodnymi z wytycznymi wyszukiwarek. Pozycjonowanie często wykonywane jest razem z działaniami SEO.

Pozycjonowanie stron, nazywane inaczej SEO to zespół działań dla konkretnej witryny strony internetowej, mających na celu zdobycie i utrzymanie jak najwyższej pozycji dla sprecyzowanych słów, fraz kluczowych na stronach wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych. Pozycjonowanie stron obejmuje działania z obszaru optymalizacji serwisu, tworzenia treści na stronę www oraz zdobywania linków przychodzących (tzw. link buildingu).

Wpisując w wyszukiwarce GoogleYahoo czy też Bing dowolne hasło, otrzymujemy listę stron internetowych, które są przez wyszukiwarkę uznane jako najlepiej pasujące do danego hasła. Mylne jednak jest myślenie, że ranking witryn ustalany jest od stron najlepszych do najgorszych. Często webmasterzy pomagają witrynom osiągnąć wyższe pozycje poprzez pozycjonowanie!

5/5 - (10 votes)